sobota, 15 marca 2014

Strona do nauki angielskiego - talkenglish.com

www.talkenglish.com to strona, którą znalazłem dosyć niedawno. W sieci natomiast istnieje już od 2005 roku. Strona bardzo podobna do tej, którą opisywałem jakiś czas temu - esl-lab.com.


Talkenglish to zbiór ćwiczeń do nauki języka angielskiego. Znajdziemy tutaj takie działy, jak:
- Speaking English Lessons,
- English Listening Lessons,
- Extra English Lessons,
- English Speaking Articles.

Speaking English Lessons to zbiór lekcji, gdzie możemy poznać wiele przydatnych zwrotów w konkretnych sytuacjach życiowych. Przykład - pytania i odpowiedzi podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Możemy tutaj zobaczyć, jakich zwrotów powinniśmy używać podczas rozmowy kwalifikacyjnej i następnie je odsłuchać. Pozwoli nam to na potrenowania wymowy.

Sekcja, w której do dyspozycji mamy ćwiczenia to sekcja: English Listening Lessons. W tym dziale do dyspozycji mamy trzy poziomy językowe (basic, intermediate, advanced). Każda lekcja składa się z dialogu, którego odsłuchujemy. Po jego zakończeniu do naszej dyspozycji jest test. Cztery pytania odnoszące się do dialogu. I na sam koniec powinniśmy przeczytać cały dialog, aby wyłapać niezrozumiałe dla nas słówka.

Extra English Lessons to między innymi gramatyka i zbiór najczęściej używanych słówek, które warto byłoby znać. Powinno pozwolić nam to na w miarę komunikatywne porozumiewanie się w języka angielskim. I w końcu sekcja English Speaking Articles, czyli artykuły w formie poradnika. Możemy w nich przeczytać co powinniśmy robić, aby skutecznie uczyć się języka angielskiego.

Przeglądając całą stronę, najbardziej przydatna wydaje się być sekcja English Listning Lessons, w której to w sposób praktyczny możemy trenować swoje umiejętności językowe. Strona www.talkenglish.com na pewno warta jest polecenia, szczególne dla osób na poziomie początkującym lub średnio-zaawansowanym.

1 komentarz: