niedziela, 7 września 2014

Artykuły po angielsku: Newsmart

www.getnewsmart.com to kolejna strona, którą zamierzam przedstawić. Strona dzięki, której możemy podszlifować swoją umiejętność czytania. Serwis oferuje zbiór artykułów na przeróżne tematy. Są to ciekawe newsy ze świata lub np. różnego rodzaju nowinki technologiczne. Niby nienadzwyczajny pomysł, a niezwykle przydatny w nauce języka angielskiego.

Dzięki czytaniu artykułów ćwiczymy swoje umiejętności gramatyczne, wzbogacamy słownictwo oraz rozumienie tekstu czytanego. Autorzy strony w ciekawy sposób wspomagają naszą naukę. Do każdego tekstu mamy trzy rodzaje ćwiczeń. Są to:
- Vocabulary - nauka nowych wyrazów;
- Grammar - nauka gramatyki angielskiej;
- Comprehension - nauka rozumienia tekstu.

Po zakończeniu danego ćwiczenia w sekcji: "vocabulary" uzyskujmy krótkie objaśninie danego słowa. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku sekcji: "grammar" oraz "comprehension". Co bez wątpienia przydatne jest w dokładnym zarozumieniu niezrozumiałego zagadnienia. Warto również zaznaczyć, że czytając tekst możemy najechać kursorem muszyki na nieznane słówko, kliknąć w nie i zobaczyć krótkie objaśnienie jego znaczenia. Co ciekawe istnieje możliwość odsłuchania danego słówka. Oczywiście serwis w całości dostępny jest w angielskiej wersji językowej, co oznacza, że wszelkie definicje również prezentowane są w tym języku.

Na szczególną uwagę zasługuje również swego rodzaju system motywacyjny. Za każdy przeczytany artykuł czy zrobione ćwiczenie otrzymujemy punkty. Możemy również sprawdzić się, jak prezentujemy się na tle innych użytkowników w danym tygodniu. Codziennie na stronie widoczna jest zakłada "Top 10", gdzie prezentowanych jest dziesięciu najlepszych użytkowników w danym miesiącu.

W profilu użytkownika możemy natomiast zobaczyć swoje dotychczaowe osiągnięcia i sprawdzić, jak skutecznie wykonujemy ćwiczenia. Dodatkowo po zdobyciu określonej liczby punktów otrzymujemy odznaki, mówiące nam o tym, na jakim poziomie języka już jesteśmy. Aby to lepiej zobrazować przedstawiam poniższy screen:


1 komentarz: