niedziela, 12 października 2014

Aplikacja do nauki angielskiego: Podcast Republic

Podcast Republic to aplikacja na urządzenia mobilne, która może okazać się przydatna w nauce języka angielskiego. Program dostępny jest na urządzenia z systemem android oraz ios.

Aplikacja to ogromny zbiór podcastów dostępnych w sieci. Znajdziecie tutaj wszystkie popularne kanały, takie jak BBC, VOA News, The Economist czy Ted Talk. To oczywiście tylko mały wycinek całego zbioru różnych kanałów podcastów do słuchania. Wszystkie oczywiście dostępne są po angielsku. Jak łatwo się zorientować, Podcast Republic to doskonałe narzędzie do słuchania ciekawych audycji radiowych, najnowszych wiadomości czy dokumentów.

Podcast Republic umożliwia nam odpowiednią kategoryzację. Możemy zatem wybrać interesującą nasz tematykę (np. Ekonomia) i szukać audycji tylko z tej sekcji. Do wyboru mamy kategorie:
- Okładki
- Biznes
- Komedia
- Edukacja
- Gry i Hobby
- Rząd i organizacje
- Zdrowie
- Dzieci i rodzina
- Muzyka
- Wiadomości i Polityka
- Religia i Wiara
- Nauka i Medycyna
- Kultura
- Sport i Rekreacja
- Technologia
- Telewizja

Każda z kategorii zawiera dzięsiątki kanałów, w których znajdziemy podcasty do sluchania. Zbiór jest na tyle bogaty, że każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Gdy znajdziemy już odpowiednie podcasty wystarczy zgrać je do pamięcie telefonu i odsłuchać w dowolnym momencie. Co ciekawe, większość podcastów zawiera opis w języku angielskim. Przed przesłuchaniem nagrania warto zatem przeczytać, o czym będzie dany odcinek. Czynność ta jest niezwykle przydatna, gdyż podcasty nagrywane są przez osoby, dla których angielski jest ojczystym językiem. Pomoże to lepiej zrozumieć daną audycję.

Aplikacja Podcast Republic to największy zbiór angielskich podcastów, jaki udało mi się znaleźć. Jeśli szukasz ciekawych materiałów do słuchania angielskiego, to pozycja to może okazać się znakomitym wyborem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz