niedziela, 4 stycznia 2015

Angielskie portale internetowe - przegląd największych anglojęzycznych serwisów internetowych


I. Ogólnotematyczne portale informacyjne:


1. BBC - jedna z najbardziej znanych stacji telewizyjnych na świecie. Siedzibę posiada w Wielkiej Brytania. Swoje placówki ma natomiast w każdym zakątku globu. BBC, jak większość szanujących się światowych mediów informacyjnych dysponuje swoim portalem informacyjnym. 

Bezpośredni adres: www.bbc.com


Wersja mobilna: TAK

Strona www podzielona jest na 8 głównych opcji tematycznych: News, Sport, Weather, Earth, Future, Shop, TV, Radio. 

Portal oprócz standardowych wiadomości tekstowych oferuje wiele materiałów video. Oczywiście cała zawartość strony dostępna jest w języku angielskim.

2. CNN - kolejna z najbardziej znanych stacji telewizyjnych, która udostępnia wiadomości również drogą internetową. Główna siedziba stacji znajduje się w Stanach Zjednoczonych w Atlancie.

Bezpośredni adres: www.cnn.com

Wersja mobilna: TAK

Strona www podzielona jest na 4 główne sekcje: News, Video, TV, Opinions, More. Podobnie, jak w przypadku bbc mamy tutaj dostęp do materiałów video.


II. Sportowe portale anglojęzyczne:


1. www.skysports.com - brytyjski serwis sportowy. Dominują wiadomości poświęcone piłce nożnej, a w szczególności lidze angielskiej.
Wersja mobilna: TAK

2. www.espn.go.com - amerykański serwis sportowy. Najwięcej wiadomości będzie zatem poświęcona dyscyplinom takim, jak: football amerykański, baseball, koszykówka, hokej.
Wersja mobilna: TAKIII. Biznesowe serwisy informacyjne:


1. www.businessinsider.com
Wersja mobilna: TAK

2. www.businessweek.com
Wersja mobilna: TAK

3. www.forbes.com
Wersja mobilna: TAK


IV. Polski serwis anglojęzyczny:


www.thenews.pl

Jeden z nielicznych serwisów z polską domeną, który oferuje wiadomości w wersji angielskiej. Informacje na stronie dotyczą głównie Polski. Znajdziemy tutaj zarówno newsy, jak i wiadomości dotyczące biznesu, kultury czy sportu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz