niedziela, 23 listopada 2014

Aplikacje do nauki języka angielskiego: LyricsTap (Lite)


LyricsTap (Lite) to aplikacja dostępna na urządzenia z systemem android. Za jej powstanie odpowiadają twórcy wcześniej opisywanej strony na tym blogu - lyricstraining.com. Działanie LyricsTap jet zatem bardzo podobne do systemu dostępnego na stronie LyricsTraining.com. W apliakacji słuchamy bowiem piosenek w język angielskim (dostępne są też inne wersje językowe piosenek), a następnie musimy ułożyć zdanie, które aktualnie jest śpiewane. 


Polega to na tym, że po prawej stronie ekranu mamy do wyboru kilka wyrazów. Słuchając piosenki układamy zdanie, ze zbioru 5 wyrazów, które wyświatlane są cały czas obok granego teledysku. Oczywiście musimy wybierać wyrazy w odpwiedniej kolejności. W innym wypadku system nie zaliczy naszego wyboru, aż do momentu kiedy klikniemy w odpowiednie miejsce.

Aplikacja dostępna jest w wersji nieplatnej oraz płatnej. W wersji odpłatnej musimy liczyć się z wyświetlanymi reklamami. Nie są one w żaden sposób uciążliwe. Trzeba przyznać, że program nie poprawi naszych umiejętności językowych w znaczący sposób. Możemy go jednak traktować, jako zabawę, a przy okazji sposób na obsłuchanie się z językiem angielskim. Podobnie, jak w przypadku LyricsTraining i tutaj mamy bardzo duży zbiór piosenek dostępnych do ćwiczenia. Wszystkie utwory są również pogrupowane według poziomu trudności (easy, medium, hard).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz