niedziela, 1 lutego 2015

Strony do konwersacji po angielsku: Verbling

Strona Verbling to bardzo ciekawa propozycja, dla tych którzy chcieliby poćwiczyć konwersacje w języku angielskim. Verbling swoim działaniem bardzo podobna jest do italki.com, z kilkoma dodatkami bardzo przydatnymi w nauce mówienia po angielsku.

Co zatem znajdziemy na stronie?

I Sekcja: "Tutoring", czyli miejsce z nauczycielami różnych języków. Dostępnych jest całkiem sporo korepetytorów, z różnych stron świata. Nie będziecie zatem mieć żadnych problemów z dopasowaniem swojego czasu. Niemalże o każdej porze dnia i nocy dostępni są tutorzy chętni do konwersacji. Zajęcia oczywiście prowadzone są trybie 1 na 1.

II Sekcja: "Classes". To nic innego, jak grupowe zajęcia. Wszystkie obecne lekcje widoczne są cały czas po kliknięciu w zakładkę: Classes. Co ciekawe, zajęcia grupowe dostępne są niemalże co godzinę, na różnych poziomach językowych. Klasę dla siebie znajdą zarówno początkujący, jak i zaawansowani studenci. Co więcej, zajęcia te nie są przepełnione. Spotkałem się maksymalnie z grupami 8-osobowymi. Większość lekcji to jednak grupa 5-6 osób. Na zajęciach takich, każdy będzie więc miał okazję do dyskusji. Lekcje dostępne są w czasie rzeczywistym. Wchodzimy, więc na stronę, przeglądamy czy jest coś, co nas interesuje i następnie wchodzimy do lekcji. Oczywiście cały czas widoczny jest pełny harmonogram zajęć. Możemy zatem zapisać się na jakieś zajęcia z kilkudniowym wyprzedzeniem. Uczestnictwo w lekcji nie wymaga instalacji żadnego oprogramowanie. Lekcje odbywają się za pomocą Google Hangouts.
Podstawowy pakiet, oferujący 10 lekcji to koszt zaledwie 19$ za miesiąc. Za 45$ w ciągu miesiąca możemy korzystać z nieograniczonej liczby lekcji. Wydaję mi się, że ceny takie nie będą dostępne cały czas. Serwis się rozwija i nie jest jeszcze zbytnio znany. Być może oferta taka dostępna jest na początku.

III Sekcja: "Community". Miejsce, gdzie możemy rozmawiać zupełnie za darmo z ludźmi z całego świata. Po kliknięciu w zakładkę zobaczycie listę grup ludzi uczących się danego języka. Najwięcej grup stanowią uczący się języka angielskiego. Grupę założyć możemy również sami. Wystarczy kliknąć: button "Start a Group" w prawym górnym rogu. Przy tworzeniu grupy wybieramy poziom języka (beginner, intermediate, advanced), w jakim będziemy rozmawiać. Ułatwia to ludziom wybieranie grupy na podobnym do siebie poziomie językowym. Ustalamy również ile ludzi może dołączyć się do konwersacji z nami. Obecnie dostępne są opcje od 2 do 8.

Serwis oferuje darmowe 5$ po zarejestrowaniu się z linku kogoś kto ma już konto w serwisie. Jeżeli chcecie otrzymać bonus możecie rejestrować się z tego linku.1 komentarz: