niedziela, 26 października 2014

Aplikacja do nauki angielskiego: AnyMemo


AnyMemo to aplikacja do nauki języka angielskiego. Są to fiszki (flashcards) dostępne w wersji elektronicznej. Inne znane programy tego typu to: supermemo lub anki.


Program ten oprócz bardzo bogatej bazy słówek do nauki różnych języków, pozwala na tworzenie zupełnie nowego materiału. Dzięki temu możemy uczyć się tylko tych słówek, których nie pamiętamy. Przykład: czytamy artykuł po angielsku i w tekście wyłapujemy kilka wyrazów, których nie znamy. Następnie sprawdzamy ich tłumaczenie i do anymemo wpisujemy angielską nazwę i jej tłumaczenie.

Aplikacja to zaawansowany algorytm ułatwiający nam zapamiętywanie nieznanych słówek. Podczas nauki, przy każdym ze słówek do wyboru mamy 6 ocen (1 oznacza kompletną nieznajomość, 6 natomiast to bardzo dobra znajomość danego słówka). Na podstawie tych ocen, system przygotowuje nam system powtórek na następną sesję z programem. Oczywiście w trakcie nauki czy kolejnych sesji istnieje możliwość pełnej edycji bazy słówek.

Wzbogacanie swojego słownictwa i poszerzanie bazy słówek z angielskiego do bardzo istotny element w nauce języka angielskiego. W dwudziestym pierwszym wieku z pomocą przychodzą nam urządzenia mobilne, np. smaftfony na których to możemy uczyć się chociażby słówek z języka angielskiego. Telefon mamy dostępny niemalże zawsze przy sobie. W ciągu dnia wielu z was pewnie ma momenty bezużytecznego wykorzystania swojego czasu (dojazd do pracy czy szkoły, podróż pociągiem, stanie w kolejce). Być może warto wykorzystać ten czas na wzbogacenie swojego słownictwa?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz