niedziela, 16 lutego 2014

Strona do nauki angielskiego - www.elllo.org

www.elllo.org - to jedna z ciekawszych, bezpłatnych stron do nauki angielskiego jaką możemy napotkać w Internecie. Serwis zawiera bardzo duży zbiór dialogów, monologów, nagrań wideo, prezentacji obrazkowych, gier. Wszystko posegregowane jest według określonych działów.


I tak do dyspozycji mamy:

- Sekcja "Views" to kilku minutowe dialogi o przeróżnej tematyce i przeróżnym stopniu zaawansowania znajomości języka angielskiego. Każdy dialog możemy odsłuchać oraz przeczytać. W tekście znajdziemy kilka wytłuszczonych fraz, zwrotów lub wyrazów, które w zakładce "Audio notes" są dogłębnie wyjaśniane. Do każdego dialogu otrzymujemy dwa zestawy ćwiczeń: Vocabulary Quiz (w lukę w zdaniu musimy wstawić odpowiedni wyraz) oraz Comprehension Quiz (standardowy test a,b, c).

- Sekcja "Video" - to krótki filmik, w którym wypowiadają się przeważnie dwie osoby na jakiś temat (np. związany ze sztuką, życiem w danym regionie świata i wiele innych). Osoby występujące w nagraniach do ludzie pochodzący z różnych stron świata. Każde nagranie to inni ludzie, inne narodowości. Powoduję to, że każde kolejne nagranie jest ciekawe, a jeżeli nauka angielskie nam się nie nudzi, to wiadomo, że o lepsze efekty jest łatwiej. Do każdego video mamy Quiz czyli kilka pytań, na które odpowiedź musimy wybrać z podanych odpowiedzi (test: a, b).

- Sekcja "Mixer" czyli kilka monologów 5, 6 na określony temat, np. złe nawyki. W tym dziale odsłuchujemy nagrań kilku osób właśnie na dany temat. W zakładce "audio notes" sprawdzamy znaczenie trudniejszy wyrażeń lub zwrotów. Po odsłuchaniu nagrania sprawdzamy swoje umiejętności słuchowe za pomocą - vocabulary quiz oraz comprehension quiz.

- Sekcja "Games"to monolog jednej osoby, która wypowiada się na temat jakiejś ciekawostki, jakiegoś zwyczaju obowiązującego w jego rodowitym kraju. Całe nagranie wzbogacone jest o prezentację obrazkową. Slajdy przełączane są automatycznie, gdy mówiący zaczyna opowiadać o nowym wątku dotyczącym danego tematu. Do dyspozycji mamy również tekst, w którym pogrubione są trudniejsze zwroty i wyrazy. W sekcji "audio notes" znajdziemy oczywiście ich dogłębne wyjaśnienie. Po odsłuchania nagrania mamy do dyspozycji trzy zestawy ćwiczeń: vocabulary quiz, comprehension quiz oraz "Question for you!"

- Sekcja "Scenes" to dialog dwójki osób pochodzących z różnych krajów na ściśle określony temat. Podobnie, jak w poprzednich sekcje poprzedniej mamy tutaj dodatek do słuchanego dialogu w postaci obrazków w formie prezentacji. Ćwiczenia do tej sekcji to: vocabulary quiz oraz comprehension quiz.

Strona www.elllo.org zawiera całe mnóstwo ćwiczeń, filmików oraz nagrań w języku angielski przydatnych dla początkujących, jak i również zaawansowanych studentów języka angielskiego. Dzięki serwisowi twoja samodzielna nauka angielskiego może stać się nieco łatwiejsza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz