niedziela, 2 lutego 2014

www.esl-lab.com - strona z angielskimi ćwiczeniami

www.esl-lab.com - to strona internetowa autorstwa Randalla Davisa. Sam autor, Randall Davis to osoba z bogatym doświadczeniem w e-learningu czy też tworzeniem oprogramowania na potrzeby naukowe. Jego najpopularniejsze strony to serwisy umożliwiające nam samodzielną naukę angielskiego zupełnie za darmo. Serwis www.esl-lab.com, który opiszę dzisiaj istnieje w sieci już od 1998 roku. Sam wygląd strony wygląda może nieco archaicznie, natomiast największą jego wartością jest unikalny kontent.

Strona zawiera ćwiczenia do nauki angielskiego pogrupowane na trzy poziomy językowe. Do dyspozycji mamy trzy poziomy językowe: Easy, Medium, Difficult. W każdym z poziomów znajdziemy nagranie około 2 minuty w formie dialogu na temat różnych sytuacji życiowych. Następnie do każdego nagrania dostępne mamy różne rodzaje ćwiczeń doskonalące nasze umiejętności językowe.

Na początek 5 pytań do dialogu, gdzie do wyboru mamy trzy odpowiedzi. Kolejne ćwiczenie to zwroty, wyrazy ułożone w nieodpowiedniej kolejności. Naszym zadaniem jest ułożenie tych zwrotów w odpowiedniej kolejności, aby powstało poprawne gramatycznie zdanie. Trzecie ćwiczenie to dopasowanie wyrazy do definicji.
W przypadku niektórych dialogów do dyspozycji mamy jeszcze ćwiczenie na słuch. Widzimy cały napisany dialog z lukami w niektórych miejscach. Słuchamy ponownie dialogu i w brakujących miejscach musimy wpisać słówko, które usłyszymy.

Wszystkie ćwiczenia oceniane są procentowo. Możemy zatem maksymalnie uzyskać 100%, jeżeli zrobimy bezbłędnie całe ćwiczenie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz