sobota, 1 lutego 2014

ESL Pod ensider - angielski na androida

ESLPod ensider to aplikacja mobilna twórców strony www.eslpod.com czyli strony z podcastami dla uczących się języka angielskiego. Aplikacja dostępna jest do pobrania z google play za darmo. Nieodpłatna wersja zawiera ogromny zbiór podcastów w języku angielski, który jest niemalże każdego dnia uzupełniany o nowe nagranie.

Podcasty dostępne za pomocą ESL Pod to kilkunastominutowe nagrania w formie dialogu na rożne tematy zaczerpnięte z przeróżnych sytuacji życiowych. Na samym początku słuchamy dialogu w zwolnionym tempie, następnie przechodzimy do najdłuższej części podcastu - objaśnienie tematu, trudniejszych słówek, zwrotów. Wszystko tłumaczone jest w języku angielskim, z którego zrozumieniem powinni sobie poradzić ludzie na poziomie A2/B1. Ostatnia część podcastu to dialog w normalnym tempie. Po wyjaśnieniu wszystkich zwrotów i niezrozumiałych słówek powinniśmy spokojnie zrozumieć nagranie.

Aplikacja na androida zawiera również dialog w postaci tekstowej. Po zakończeniu słuchania możemy zatem sprawdzić niezrozumiałe dla nas słówka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz